HOME marka sete mares | produkty | o firmie | kontakt
Z miłości do morza, tradycji, wybornego smaku oraz Portugalii i jej historii powstało Sete Mares.

W Sete Mares kryje się wiele historii – historii kraju, historii rodzinnych, historii kobiet, dzięki którym do naszych słoików i puszek trafiają perfekcyjnie sprawione ryby. To dzięki ich sprawnym i czułym dłoniom powstaje produkt zupełnie wyjątkowy!

Sete Mares to również nasza historia prywatna. Jesteśmy polsko-portugalskim małżeństwem, które łączy między innymi miłość do Portugalii. Ta miłość jest naszym motorem napędowym. Prawie 20 lat temu stworzyliśmy firmę Smaki Portugalii, której głównym celem jest promowanie Portugalii w Polsce! Portugalia inspiruje nas. Chcemy dzielić się pasją odkrywania niepowtarzalnych miejsc, ludzi, produktów. Dzięki tej pasji powstało Sete Mares. Pomysł na markę własną zrodził się po kilku wizytach w różnych fabrykach konserw, które dystrybuujemy w Polsce. Z zachwytem patrzyliśmy na precyzję i ogromne zaangażowanie z jakim są przygotowywane. W maju 2014 dołączyliśmy do kobiet pracujących w fabryce konserw, by przekonać się na własnej skórze, jak trudną wykonują pracę, wymagającą niebywałej cierpliwości, uważności i miłości. Już wówczas mieliśmy w głowie dokładny plan, jak wyglądać będą nasze produkty. Mieliśmy nazwę, projekt logo i pierwszy asortyment.

Sete Mares to my. Nasze marzenia, nasza pasja, nasze emocje, nasze doświadczenia, nasza historia, do której mamy nadzieję będą chcieli Państwo dołączyć i budować ją z nami.

Produkowane na południu Portugalii w regionie Algarve, w mieście Olhão, które słynie ze swych tradycji rybackich i dostępu do świeżego surowca. Ryby, które trafiają do naszych konserw łowione są wzdłuż południowego wybrzeża Portugalii i dostarczane codziennie do fabryki maksymalnie 3 godziny po połowie, który zawsze przebiega według standardów odpowiedzialnego rybołówstwa.
Produkty są w 100% naturalne, bez konserwantów, bez barwników, nie zawierają glutenu, bogate są w kwasy Omega3 tak ważne dla naszego zdrowia! Przygotowywane ręcznie z wielką pasją i uważnością przez kobiety trudniące się obróbką ryb od pokoleń. Prawdziwe rarytasy zamknięte w konserwie.